Różności

Środki na suche włosy w 15 minut

Mała ilość minut do opuszczenia domu i niewysuszone włosy – coś takiego zdarza się niejednej z nas. Nie martw się – wypróbuj któryś z patentów na ich błyskawiczne wysuszenie. Lecz nie chodzi o to, by nastawić suszarkę na najwyższą ciepłotę i moc, ponieważ właśnie tak uda się jedynie szybko zdemolować fryzurę. Jak to zrobić, by głowa szybko się wysuszyła, a włosy zdrowo wyglądały? Zaopatrz się w niezbyt duże ręczniki 30×50 i zobacz, jak to działa.

Szybko i od ręki – osusz włosy używając sprytnych sposobów

Jeśli umyte włosy schną zwykle nadzwyczaj długo albo po prostu nie odpowiada ci chodzenie z mokrą głową, bez dwóch zdań zastosuj się do tych porad. Można zastosować sposoby, by okres skutecznego wysychania okazał się o 15 minut krótszy. Mechanizmy zaprezentowanych metod opierają się na naturalnych procesach, bez użycia agresywnych działań, które ostatecznie psują włosy. W potrzebie zastosuj każdą po kolei i sprawdź, która da optymalny rezultat na twojej głowie:

Suszarka

Może to i jedna z lepszych metod, jednak wiele pań nie korzysta z nawiewu, które ma niejednoznaczny wpływ na stan włosów. Gdy się śpieszysz, wybierz suszenie środka głowy letnim, ale niegoracym nawiewem na leniwych obrotach – końce schną jeszcze prędzej i tempo schnięcia momentalnie się wyrówna. W ogrzanym pomieszczeniu zastosuj zimniejsze nadmuchiwanie, które osuszy włos prawie tak samo szybko, ale bez szkód w keratynowej powłoce. Używaj dobrego sprzętu z jonizatorem i wielostopniowym regulowaniem. W przypadku gdy już nie masz wyboru, można od wielkiego dzwonu wysuszyć głowę bez żadnych zabezpieczeń, pamiętając o pryskaniu włosów preparatem chroniącym przed przypaleniem i finale suszenia nieogrzanym powietrzem, które obkurczy rozgrzane płytki keratynowe włosów oraz nabłyszczy stylizację.

Odciąganie wody z włosów

Najbardziej rozpowszechniona metoda suszenia, a więc przez tarcie ręcznikiem, także oddziałuje niekorzystnie na ich stan. Chłonne ręczniki 30×50 z mikrofibry mogą okazać się szczególnie przydatne. Najpierw całość musisz z wyczuciem wyżąć nad wanną lub umywalką, potem dopiero wycisnąć je w wymienione wyżej materiały. Włosy powinny zostać wyjątkowo starannie odsączone. Niektórzy stosują ręczniki frotte, jednak po ich użyciu powstaje efekt puszenia.

Turban – metoda na mokre włosy

Po odciśnięciu włosów z wody warto zwinąć fryzurę w ręcznikowy turban jeszcze na parę minut. Powinien on być ułożony wokół czoła i potylicy, aby dodatkowo odsączył włosy.

Ciepły ręcznik

Ręcznik ocieplony na grzejniku skuteczniej odciągnie wodę oraz pozwoli włosom dokładniej się wysuszyć. Powinno się tylko wziąć pod uwagę, aby nie za mocno go ocieplić.

Możesz również polubić…