Zdrowie

Przygotuj skórę do opalania?

Już niedługo rozpocznie się okres urlopów. Podczas relaksujących dni ochoczo korzystamy z słońca, żeby skóra nabrała pięknego, brązowego odcienia. Lepiej jednakże wiedzieć, że przed opalaniem również powinniśmy się własciwie przygotować, aby rezultaty były zadowalające.

Przed opalaniem nie zaszkodzi zrobienie peelingu

Zwykle nim wyjrzymy na słoneczko opłaca się wdrożyć solidne domowe czynności, które sprawią, że nasza skóra będzie wyglądać urodziwie. Pierwszym z nich pozostaje wykonanie obowiązkowego oczyszczenia skóry dzień przed planowym wybraniem się na kocyk. Warto wybrać dość mocny peeling całego ciała, aby złuszczyć naskórek. To sprawi, że będziemy opaleni aksamitnie na piękny czekoladowy odcień. Wiele zależy od naszej ciała – jeśli wiemy, że jest wrażliwa, należy nie eksperymentować z mocą zabiegów upiększających. Podrażniony naskórek źle zareaguje na promienie słońca.

Proponujemy skuteczny kosmetyk do opalania

Zanim zaczniemy się raczyć słońcem, powinniśmy także zaopatrzyć się w kremy z filtrami UV. Wystarczy jednolicie rozsmarować krem na powierzchni całego ciała. Szczególnie ważna będzie tu bariera dla twarzy. Koniecznie uchroń się od następstw oparzeń naskórka. Nadmiar promieni słonecznych i promieniowania ultrafioletowego może oznaczać pojawienie się choroby nowotworowej. Gdy twoją skórę pokrywają znamiona lub pieprzyki, zdecydowanie trzeba je osłaniać. Innym skutkiem zbyt intensywnego opalania będzie erozja naskórka i rozwój zmarszczek. Najlepiej jest używać kremów z jak największym filtrem, zwłaszcza gdy chodzi o policzki, nos i czoło. Poza tym bardzo nieodporne na słońce są dzieci, więc jeśli się nimi opiekujesz, musisz zadbać też o ich ochronę.

Ręcznik plażowy – czy przyda się podczas kąpieli słonecznych?

Na wakacjach nad wodą na pewno niejednokrotnie przydał się ręcznik plażowy, dlatego też zawsze powinno się mieć go przy sobie. To wyjątkowo praktyczne, uniwersalne wyposażenie. Tu przychodzi na myśl wykorzystanie go w charakterze podkładu do plażowego wypoczynku. Ręcznik plażowy przyda się oczywiście również wówczas, gdy będziemy chcieli osuszyć cialo po pluskaniu w morskiej wodzie. Jeżeli słońce okaże się zbyt mocne, możesz za pomocą ręcznika przysłonić swoje ciało, aby ograniczyć bolesne poparzenia słoneczne. Lepiej zdecydować się zatem takie ręczniki, które pozwolą nam na szczelne osłonięcie naszej skóry.

Możesz również polubić…