Dom

Salon w ogrodzie zimowym? Masz to w swoim zasięgu!

Po tym, jak zdecydujesz się na ogród zimowy, na pewno urządzisz tu zielony living room. Wówczas niezwykle istotne zadanie pełnią komfortowe meble, wśród których nie obędzie się bez fotela, sofy i stolika kawowego. Kiedy chcesz, aby wewnątrz pojawiły się iście tropikalne klimaty, musisz założyć grzejnik. Wtedy zrelaksujesz się z tabletem czy książką w ręku w otoczeniu cytrusów lub innych egzotycznych roślin. Napoje podawane w tym anturażu smakują wyśmienicie. Najbardziej pasują odpowiednie będą orientalne dekoracje z charakterystycznymi motywami zdobniczymi. Można postawić tu nieco oryginalnych gadżetów, np. świece z aromatem, latarenki czy podobne utensylia. Dopasuj do tego tekstylia – poduszki, pledy i kapy pozostawione niby mimochodem. Ważne, aby stworzyć przytulny nastrój, przydający wnętrzu dodatkowego wakacyjnego charakteru.

Jakie elementy umeblowania do salonu ogrodowego

Większość właścicieli wybiera rattan, materiał naturalny, rewelacyjnie łączący się się z roślinnością. Z drugiej strony możemy go zastąpić technorattanem, często wykorzystywany przez projektantów i wytwórców dodatków do ogrodu. Zapewnia najwyższe poziom odporności na zmienne warunki i wilgotność powietrza. Nie odkształca się i nie blaknie na skutek działania temperatury czy wilgoci, więc opłaca się sięgnąć po wyposażenie technorattanowe do swojego ogrodu zimowego. Interesujące wyposażenie to sprzęty z palet. Odpowiednio wykonane sofy, siedzenia, półki i stoliki doskonale odnajdują się w otoczeniu zieleni. Dodatkowo możesz wykorzystać donice – do ich zrezalizowania użyte zostaną również palety. Śmiało można umieścić w kilku miejscach drewniane skrzynki, które posłużą za miejsce na książki, gazety czy inne akcesoria. To dość istotne, aby elementy umeblowania nie były ciężkie.

A gdyby zbudować ogród zimowy na tarasie?

Gdy chcesz zaaranżować coś wyjątkowego, postaw ogród zimowy na tarasie. Nie potrzeba Ci wiele miejsca, aby cieszyć się kilkoma metrami wnętrza z zielenią w środku własnego domu. Ściany i dach mogą być wykonane na bazie szkła czy poliwęglanu. Ważne, aby dokładnie zamykały taras w kompozycyjnej zgodzie z kolorem ścian. Wykreowanie przytulnego klimatu to niezwykle istotna kwestia. W miejscu na uboczu otoczonym roślinami spędzisz miło czas na przebywaniu z najbliższymi i z znajomymi. Zasłużyłeś na pyszną kawę i przeglądanie informacji w takim zakątku.

Możesz również polubić…