Dom

Działki pracownicze – w jaki sposób je wykorzystać?

W niektórych przypadkach nie mamy pomysłu, jak postąpić z użytkowaną działką pracowniczą. Oddać czy w ogóle o tym nie myśleć? Nie rób tego! Na pewno znajdzie się kilka protipów na to, jak ją efektywnie użytkować. Zatem odpowiadając na kwestię: co począć z ogródkiem POD? – od ręki można zaprezentować trochę interesujących wyjść z sytuacji.

Domek czy altana – obie opcje pasują do działki

To jak wykorzystamy naszą działkę będzie zależeć jedynie od aktualnych potrzeb. O ile mieści się ona na innym końcu miasta, to wartym rozważenia wyjściem są domki drewniane, z dużym potencjałem na oderwanie się od codzienności i spróbować czegoś pozwalającego odpocząć. Za ich sprawą możesz zrelaksować się po codziennych zmaganiach w wyjątkowym miejscu. Ale pamiętaj, że nie możemy tak po prostu wybudować dowolny domek na działkach pracowniczych. Miejmy na względzie, że na działce tego typu nie może zostać wzniesiona budowla, której całkowita miara metrażu okaże się wyższa niż 35 m2 powierzchni. Należy o to wiedzieć, rozpoczynając podjęcie budowy. Za to gdy go stworzymy, to będziemy mogli cieszyć się udanymi wieczorami z rodziną lub znajomymi. Bardzo dobrze, gdy działka pracownicza znajduje się w pewnej odległości od twojego stałego adresu, dlatego że wtedy oddamy się odpoczynkowi, bez potrzeby myślenia o tym, co teraz dzieje się w domu. Można również postawić tutaj mniejszą konstrukcję. Niewielka altana tak samo efektywnie posłuży nam by spędzać przyjemnie czas z gośćmi, bez inwestowania oszczędności w kawalek zadaszenia. Jednak to alternatywa jedynie do spotkań podczas przyjemnej pogody, a gdy nadejdą opady i chłody, konstrukcja nie osłoni przed pogorszeniem pogody.

Na to powinno się się nastawić

Po pierwsze pomyślmy o tym, by przestrzeń użytkowa byla nie większa niż niż 35 m2, w przeciwnym przypadku będziemy potrzebowali pozwolenia na budowę. Przypomnijmy, że wysokość też nie pozostaje dowolna: 4 m rzy dachu płaskim i 5 m przy dachu stromym. Czy to wystarczy, by wyposażyć domki drewniane mazowieckie funkcjonalnie i zmieścić tam wszystko, co niezbędne? Jednak jeśli planujemy, by nasz domek był naprawdę dobrze zrobiony, to ciężko jest wykonać to na niedużej powierzchni, chyba że mamy dobry plan. W wyposażaniu domku pomocne okazują się dokładne dokumenty architektoniczne – warto go mieć zamiast uprawiać nieskoordynowane budownictwo.

Możesz również polubić…